Red Čuvara grada Zagreba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija

4 posters

Go down

Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija Empty Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija

Post by Coitus Maximus Superbus Sun Jun 17, 2012 7:02 pm

Evo nešto sam tu i tamo čitao, načuo i vidio kako su i biskupi i svećenici sami znali sudjelovati u vojnim djelovanjima u srednjem vijeku, pa me zanima nešto podrobnije o samoj temi, jeli ima ikakve autentičnosti u tome, možda je riječ o krivoj interpretaciji itd itd i općenito neki info o tome i badass svećenicima u oklopima pod oružjem Very Happy Imam i dvije slike toga (nažalost neznam zašto ih nemogu uploadati na forum da vidite jer mi veli da je exceeded user allowed storage) gdje jedna prikazuje Hermanna, biskupa grada Dorpata, u punom verižnom oklopu, sa kacigom na kojoj je biskupova mitra, mačem, štitom i na konju, prikazan kako vodi svoje preživjele vojnike poslije Bitke na ledu 1242. godine, slika je iz knjige Osprey, dakle ne vjerujem da bi bezveze to stavili tak, dok druga prikazuje segment tapiserije iz Bayeuxa, točnije polubrata Vilima Osvajača, Biskup Odo od Bayuexa, kako ohrabruje normanske vojnike i bori se sa maljem.

Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija An_armoured_bishop
iluminacija koja prikazuje osobu u viteškom oklopu sa kacigom na kojoj je biskupska mitra, osoba je Phillip de Dreux, Biskup Beauvaisa, iz 1196.
Coitus Maximus Superbus
Coitus Maximus Superbus
Scutarius
Scutarius

Posts : 31
Join date : 2012-04-12
Age : 32
Location : Outremer

Back to top Go down

Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija Empty Re: Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija

Post by Brat Bartholomew Sun Jun 17, 2012 7:06 pm

mislim da je ovo izuzetno autentična slika svećenika u borbi.
chaplain grimaldus:
http://tinyurl.com/cq5e6kr

ili ovaj:
http://tinyurl.com/buzzghw

^^

p.s. i naravno 100% povjesno točna Smile
Brat Bartholomew
Brat Bartholomew
Frater Maior
Frater Maior

Posts : 123
Join date : 2012-03-09

Back to top Go down

Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija Empty Re: Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija

Post by Brat Nennus Sun Jun 17, 2012 8:48 pm

Inace, ak link na samu sliku stavis u
Code:
[img]adresa/slika.jpg[/img]
onda ti ju prikaze na forumu
Brat Nennus
Brat Nennus
Armicustos
Armicustos

Posts : 425
Join date : 2012-03-07

https://cuvarizagreba.forumcroatian.com

Back to top Go down

Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija Empty Re: Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija

Post by Brat Lotharius Sun Jun 17, 2012 9:59 pm

Pročitao sam u knjizi "The Middle Ages" od Morrisa Bishopa da su išli u bitke, ali da su koristili samo maljeve zbog toga jer ne smiju prolijevat krv. Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija 2064803900

Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija 1309219628589

Brat Lotharius
Brat Lotharius
Scutarius
Scutarius

Posts : 32
Join date : 2012-03-13
Age : 31

Back to top Go down

Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija Empty Re: Uloga crkvenih službenika u vrijeme borbenih operacija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum