Red Čuvara grada Zagreba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radionica kaligrafije

Go down

Radionica kaligrafije Empty Re: Radionica kaligrafije

Post by Sestra Magdalena Tue Apr 16, 2013 10:28 pm

Samo podsjetnik:

Radionica kaligrafije započinje ovaj četvrtak 18.04. u Valhali u 19 sati i do daljnjega će se održavati svakog četvrtka u tom terminu.

Od pribora su nam potrebni: obična olovka, gumica, ravnalo, crni tuš/tinta i pero za krasopis - širine pri vrhu ako je moguće 1,5 do 2 mm (širina vrha pera = širina poteza -> proporcionalno veličini slova - a o značenju tih brojeva više na samoj radionici).
Papiri za pisanje biti će provajdani od mene. Savjet: ponesite neku bilježnicu, knjigu ili slično za podlogu ispod papira, zbog lakšeg pisanja.
Ptičje perje stiže za koji tjedan, a do tada ćemo koristiti moderna pera za krasopis. Preporučam da kupite odvojeno držak za pero - u Narodnim novinama ih ima plastičnih za par kuna, a vrh za pero (1,5mm ili 2mm širine) u trgovinama s umjetničkim priborom - cijena je u Art Zumbur (Hebrangova 13) 13 kn komad ili u AGM-u (Gundulićeva 21) 15 kn.

Molim Vas da taj pribor imate već na 1. radionici ako ikako možete, nije neki izdatak, tako da imate s čime početi raditi. Za eventulne probleme i nejasnoće slobodno mi se javite.

Oni koji žele dolaziti, a ne mogu svaki puta, također se mogu javiti pa ćemo dogovoriti privatnu poduku u neko zgodnije vrijeme i/ili će dobiti upute što trebaju odraditi kod kuće.


Last edited by Sestra Magdalena on Tue Apr 16, 2013 10:45 pm; edited 1 time in total
Sestra Magdalena
Sestra Magdalena
Soror Maior
Soror Maior

Posts : 61
Join date : 2012-03-08
Age : 36
Location : Jerusalem

Back to top Go down

Radionica kaligrafije Empty Radionica kaligrafije

Post by Sestra Magdalena Tue Apr 16, 2013 10:43 pm

btw ovo sam stavila pod heraldiku jer ne znam otvorit novu podtemu.. Rolling Eyes radionica nije striktno vezana uz heraldičku, a i sastav ljudi koji idu na jednu ili drugu radionicu nije identičan, pa bi bilo možda bolje da se stavi pod novu podtemu ili što već.. scratch
Sestra Magdalena
Sestra Magdalena
Soror Maior
Soror Maior

Posts : 61
Join date : 2012-03-08
Age : 36
Location : Jerusalem

Back to top Go down

Radionica kaligrafije Empty Re: Radionica kaligrafije

Post by Sestra Magdalena Thu Apr 25, 2013 11:36 pm

Radionica kaligrafije danas se nažalost nije održala jer je većina ljudi bila spriječena, ali to nas ne treba usporiti. Dapače, nastavljamo malo ubitačnijim tempom jer nam je cilj što spremnije dočekati sljedeće turnire i prikazati pisanje kaligrafije već na Heleni Radionica kaligrafije 1090697419 Uvjerena sam da možemo u narednih mjesec dana naučiti sva slova, mala i velika, a nakon toga sve ostalo je show off Radionica kaligrafije 197993684
Onima koji nisu bili na 1. radionici, a žele se priključiti, mogu pokazati osnove već ovaj vikend na Driveniku (ionak nosim materijal za pisanje) ili ćemo se sastati NAJKASNIJE idući tjedan pa vježbati.
Svi ostali su nakon savladanih osnova s 1. sata spremni vježbati dalje i sami, pa mogu kod kuće nadoknaditi ono što je bilo u planu za danas. Zadatak do idućeg četvrtka, 2.5., je sljedeći:
uzeti skriptu iz kaligrafije i prema njoj vježbati dalje mala slova počevši sa c, e, a zaključno sa o,q. Ova slova su jednostavnija, sve poteze imate prikazane u skripti, dakle samo dobro gledajte i vježbajte. Kvadrate za određivanje širine slova ne morate crtati, ali pazite da slova budu USKA, kao i razmak između njih. Crtovlja ću vam dati na download, pa ih isprintajte i pišite po njima. Proradite i primjere riječi za svako slovo, koje imate u skripti. Sad kad znate osnove, ići će puno brže Wink
Sve što provježbate, donijet ćete mi na sljedeći sat u četvrtak da pogledam, pa nastavljamo opet zajedno na radionici. Tak da, zabavite se ovaj vikend, a onda worky worky Radionica kaligrafije 163595752 tongue
Sestra Magdalena
Sestra Magdalena
Soror Maior
Soror Maior

Posts : 61
Join date : 2012-03-08
Age : 36
Location : Jerusalem

Back to top Go down

Radionica kaligrafije Empty Re: Radionica kaligrafije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum